Terapia Zbliżenie

Kwalifikacja do Szkoły Psychoterapii EMDR
skÅ‚ada siÄ™ z trzech etapów:

Etap 1: ZÅ‚ożenie dokumentów.

Osoba zainteresowana uczestnictwem w kursie jest zobowiÄ…zana do dostarczenia nastÄ™pujÄ…cych dokumentów:

1. Wypełniona online karta zgłoszenia.

2. Kopia dyplomu ukoÅ„czenia studiów z kierunków aktualnie dopuszczonych do szkolenia przez PTT EMDR.

3. Życiorys zawodowy.

4. Potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej zgodnie z aktualnym cennikiem szkoły. Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna.

5. Oświadczenie o braku ograniczeń w wykonywaniu zawodu oraz braku przesłanek mogących wpłynąć na pracę z pacjentami, w tym z dziećmi.

6. Jednostronicowy opis pracy z pacjentem, przygotowany w taki sposób, by uniemożliwić identyfikacjÄ™ klienta, ponieważ pozostaje on w dokumentacji szkoÅ‚y.

Po weryfikacji kompletu dokumentów szkoÅ‚a kontaktuje siÄ™ z kandydatem, informujÄ…c o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Etap 2: Rozmowa kwalifikacyjna.

Kandydat przechodzi rozmowÄ™ kwalifikacyjnÄ… z kierownikiem kursu, która trwa okoÅ‚o 20 minut. W trakcie rozmowy kandydat:

1. Przedstawia swojÄ… motywacjÄ™ do pracy jako psychoterapeuta.

2. Omawia wczeÅ›niej zÅ‚ożony jednostronicowy (do 2000 znaków) opis swojej pracy z pacjentem, dbajÄ…c o anonimowość klienta, zgodnie z wymogami szkoÅ‚y.

Decyzja o zakwalifikowaniu siÄ™ na kurs zostaje przekazana kandydatowi w ciÄ…gu 7 dni roboczych od rozmowy. Osoby zakwalifikowane proszone sÄ… o dostarczenie do sekretariatu szkoÅ‚y nastÄ™pujÄ…cych dokumentów:

1. Podpisana umowa szkoleniowa.

2. Potwierdzenie opłaty wpisowej, zgodnie z warunkami umowy szkoleniowej.

Kwalifikacja na kurs odbywa siÄ™ wedÅ‚ug kolejnoÅ›ci zÅ‚ożenia kompletu dokumentów. SzkoÅ‚a nie prowadzi rezerwacji miejsc.

Etap 3: Kwalifikacja i podpisanie umowy.

Osoby, które nie zakwalifikowaÅ‚y siÄ™ na kurs z powodu negatywnego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, mogÄ… ponownie ubiegać siÄ™ o przyjÄ™cie na szkolenie po upÅ‚ywie co najmniej szeÅ›ciu miesiÄ™cy. Okres ten ma sÅ‚użyć realizacji zaleceÅ„ przygotowujÄ…cych do szkolenia.

​

Osoby zakwalifikowane na kurs otrzymują do podpisania umowę. Są także zobowiązane do członkostwa w PTT EMDR lub, w ciągu pierwszych trzech miesięcy szkolenia, do złożenia deklaracji członkowskiej oraz opłacenia składki członkowskiej w Towarzystwie.

​